
МІФ: Синдром Дауна – це хвороба.
ПРАВДА: Це не хвороба, а генетичний стан, який визначається наявністю в клітинах додаткової хромосоми. Зайва, 47-а хромосома, зумовлює появу ряду фізіологічних особливостей, внаслідок яких дитина повільніше розвивається і пізніше своїх ровесників проходить загальні для всіх дітей етапи розвитку.
МІФ: Люди з синдромом Дауна багато хворіють.
ПРАВДА: Люди з синдромом Дауна мають підвищений ризик певних захворювань, таких як вроджені вади серця, проблеми з диханням, слухом і захворювання щитовидної залози. Проте прогрес у сфері охорони здоров’я та лікування цих захворювань дозволяє більшості людей із синдромом Дауна вести здоровий спосіб життя.
МІФ : Усі люди з синдромом Дауна мають серйозні когнітивні порушення.
ПРАВДА: Більшість людей із синдромом Дауна мають особливості інтелектуальної сфери, пов’язані із повільним розвитком когнітивних процесів(пам’яті, уваги, мислення) від легкого до помірного ступеня. Але це не означає, що люди з синдромом Дауна не можуть вчитися, працювати, мати друзів та хобі. І навпаки – серйозні когнітивні порушення рідко асоціюються з синдромом Дауна.
МІФ: Люди з синдромом Дауна завжди щасливі.
ПРАВДА: Люди з синдромом Дауна мають почуття, як і всі інші, вони відчувають весь спектр емоцій: реагують на позитивні прояви дружби, на образи та засмучуються неуважною поведінкою оточення.
МІФ: Дорослі з синдромом Дауна такі ж, як діти з синдромом Дауна.
ПРАВДА: Дорослі з синдромом Дауна – не діти, і їх не слід ними вважати. Їм подобається діяльність і спілкування з іншими дорослими, і вони мають подібні потреби та почуття, як і їхні однолітки.
МІФ: Дорослі з синдромом Дауна не здатні будувати тісні міжособистісні стосунки, що ведуть до шлюбу.
ПРАВДА: Люди з синдромом Дауна спілкуються та мають дружбу, таку важливу та потрібну для кожної людини. Деякі з них вирішують зустрічатися, підтримувати постійні стосунки та одружуватися.
МІФ: Дорослі з синдромом Дауна не можуть працювати.
ПРАВДА: Наразі в Україні люди із синдромом Дауна працюють у сфері обслуговування, закладах громадського харчування, в торгівельних залах, сфері ландшафтного дизайну, з дітьми та людьми похилого віку. Першопричина проблем із працевлаштуванням людей із синдромом Дауна в Україні – недостатня інклюзивність. Необхідно створити певні умови праці: скорочений режим дня, знаходження певних функцій, які вони можуть виконувати, створення прийнятних умов і для працівника, і для роботодавця.
Залишити відповідь