Логопед – це учитель, який повинен мати необмежену кількість терпіння та розуміння, знаходити до кожного підхід, використовувати в ігровій формі цікаві вправи, допомагати долати комплекси. При цьому кожен логопед розуміє, що результат залежить не лише від його професіоналізму, а й від дотримання рекомендацій батьками та багаторазовими повторами дитиною завдань. Залежно від випадку, перші результати можуть проявитися через декілька місяців або ж навіть і років.
А чи знаєте ви, що назва професії пішла від грецьких слів logos і paideia, що означає “виховання мови”? У давнину не коригували дефекти мови. Такі проблеми, як заїкання, шепелявість, картавість, гугнявість та ін. залишались з людиною на все життя. І лише у 17 столітті вчені почали звертати увагу на вимову та дискомфорт, який вона викликає.
Спочатку розлади мовлення розглядались як медична проблема. Це тривало аж до 1930-х років, коли розвиток науки довів, що дефекти мовлення пов’язані не лише з проблемами артикуляції чи дихання, а й з психологією особистості. В Україні ця професія стала популярною у 20 столітті та працює не лише у напрямку корекції вимови, письма (дисграфія) та читання (дислексія).
Логопед може бути як широкого профілю, так і концентруватися на якомусь конкретному розладі. Якщо крім мовних недоліків у дитини є проблеми зі здоров’ям, наприклад поганий слух, зір або знижений рівень інтелекту, то її краще записати на заняття до логопеда зі спеціалізацією дефектології. За кордоном великою популярністю користується супровід логопедом дитини вже від її народження.
Обов’язково перед школою відвідайте логопеда зі своєю дитиною. Не соромтесь звертатись за порадами до фахівців навіть у поважному віці. Будьте здорові та впевнені у собі!
Залишити відповідь